Pic

Rázová vlna

Ide o účinnú liečbu bolesti pohybového aparátu, ktorá vás zbaví chronickej bolesti!

je určená na liečbu:

  • Kalcifikátov (napr. ostroha pätovej kosti, kalcifikálty v oblasti ramena
  • Tenisového a golfového lakťa
  • Liečbu úponových bolestí (v oblasti bedra, kolena..)
  • Svalových spazmov (v krížovej oblasti)
  • Bolestí mäkkých tkanív a šliach (napr. Achillovej)
  • Poúrazových stavov

Spôsob podania:

Zlepšuje prekrvenie a zvyšuje látkovú výmenu v postihnutej oblasti, znižuje napätie v tkanivách, stimuluje protizápalové procesy, narušuje a rozpúšťa usadeniny vápnika v oblasti úponov šliach , zvyšuje tvorbu kolagénu, týmto spôsobom urýchľuje hojivé procesy, tlmí bolesť a zlepšuje pohyblivosť v postihnutej oblasti.

Mechanizmus účinku:

Rázovú vlnu podávame jedným z najmodernejších prístrojov, ktorá využíva tlak do 5 barov a frekvenciu do 22Hz. Kinetická energia projektilu je transformovaná elektromagneticky a dostáva sa do postihnutého tkaniva. Na miesto podania sa aplikuje kontaktný gél. Podanie je sprevádzané miernou bolesťou v mieste aplikácie. Liečba pozostáva z 2-3 sedení podľa zdravotného stavu. Jej účinnosť je cca 90%.

S podaním rázovej vlny máme dlhoročné skúsenosti, preto nás neváhajte kontaktovať.

POZOR ! Podanie nie je vhodné u ľudí, ktorí užívajú Warfarín, onkologických pacientov, v tehotenstve. Po aplikácii kortikoidu/ obstreku/ do daného miesta je vhodné dodržať interval 4 týždňov, až potom podať rázovu vlnu. Aj pri podávaní RTG ožiarov / nenádorovej RTG terapie/ je vhodné dodržať interval 4 týždne.

1 podanie:       30€